سفرهای رضوی دانشجویان از ابتدای سال ۹۴ آغاز می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: سفرهای رضوی را از ابتدای سال ۹۴ شروع خواهیم کرد سفرهای راهیان نور هم در اسفند ماه انجام شده و زمینه های خوبی فراهم شد که اسفند و فروردین شاهد حضور گسترده دانشجویان در راهیان نور باشیم.

سیدضیاء هاشمی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه «خبرگزاری دانشجو»، درباره سفرهای دانشجویی در سال ۹۴ گفت: سفرهای دانشجویی از سال پیش آغاز شده و ما توصیه کرده‌ایم که این سفرها توسعه پیدا کند و هم اکنون هم در حال توسعه آن هستیم.

وی با تاکید بر اینکه فرآیند توسعه طراحی شده است گفت: سفرها به دو جهت ویژگی‌های خاص دارند یکی رسیدن به هدف مطلوب ما را کند می‌کنند و دیگری اینکه هزینه بر است و برای خود دانشگاه‌ها و دستگاه‌های فعال در این حوزه هزینه‌های زیادی در بر دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: دومین مورد این است که ظرافت‌های خاص خودش را دارد و بنابراین درباره سفرهای دینی و فرهنگی و علمی اهتمام داریم.

وی افزود: ان شاالله سفرهای رضوی را از ابتدای سال ۹۴ شروع خواهیم کرد، سفرهای راهیان نور هم در اسفند ماه انجام شده و زمینه‌های خوبی فراهم شد که اسفند و فروردین شاهد حضور گسترده دانشجویان در راهیان نور باشیم.

هاشمی در پایان خاطر نشان کرد: در مورد سفرهای علمی مقدمات آن شروع شده که بروز و ظهورش در ابتدای سال تحصیلی خواهد بود ما سعی کرده‌ایم زمینه‌هایی فراهم کنیم که دانشگاه‌ها از امکانات خودشان استفاده بیشتری کنند. در سفرهای علمی لزوما سفرها نباید با مسیر طولانی باشد و تاکید بر این است که با هزینه‌های حداقلی از سفرهای کوتاه درون استانی و درون شهرستانی بهره گیری شود و به گونه‌ای شود که حداکثر امکان بهره وری فراهم شود و دانشجویان با مفاخر علمی دستاوردها از نزدیک آشنا شوند.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY