خام فروشی و واردات بی رویه ممنوع

سال ۹۳ سال پر تجمعی در جامعه دانشگاهی بود که باید با گذشت زمان بینیم اینتجمع‌ها تا چه حد تأثیرگذار بوده است.

سال ۹۳ نیز با هرگونه کاستی‌ها در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی به پایان رسید. هر چند که دانشجویان و مردم مطالبات خود را در قالب‌های مختلف بیان کردند باز هم این کاستی‌ها تا پایان سال برجا بود و امیدواریم در سال جدید پررنگ نشود. همواره یکی از راه‌های بیان خواسته‌ها و مطالبات‌ مردم برگزاری تجمع بوده که گاهی به سرانجام رسیده و به خواسته‌هایشان می‌رسند و گاهی هم فقط در حد رساندن صدایشان به مسئولان کفایت می‌کند. سال ۹۳ نیز سال پر تجمعی در جامعه دانشگاهی بود که باید با گذشت زمان بینیم این تجمع‌ها تا چه حد تأثیرگذار بوده است. در این گزارش تنها چند تجمع مهم دانشجویی را مشاهده می‌کنید.

 

تجمع دانشجویان در اعتراض به وضعیت محیط‌ زیست

 

آخرین تجمع دانشجویان در سال ۹۳ در حالی برگزار شد که مردم همراه با دانشجویان و اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی، در تاریخ ۲۰ اسفند ۹۳، اعتراض خود را نسبت به عدم رسیدگی مسئولان به وضعیت نامساعد محیط زیست ابراز کردند و با تجمع مقابل دادستانی کشور خواستار رسیدگی به این مسئله شدند.

 

تجمع دانشجویان مقایل وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

به همت کمیته دانشجویی پیگیری مفاسد اقتصادی، جمعی از تشکل‌های دانشجویی، در تاریخ ۱۳ اسفند ۹۳، در اعتراض به واردات بی‌رویه و به دلیل اهمیت موضوع واردات و خام فروشی، تجمع «خلع ید تاجران رانتی» مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت را برگزار کردند. (گزارش تصویری تجمع)

 

 

تجمع دانشجویان مقابل سفارت سوئیس در اعتراض به جنایت چپل هپل

 

جمعی از دانشجویان بسیجی، در تاریخ ۲۹ بهمن ۹۳ در اعتراض به جنایت چپل هپل مقابل سفارت سوئیس تجمع کردند. (گزارش تصویری تجمع)

 

 

تجمع دانشجویان پس از نماز جمعه برای تسریع در محاکمه مهدی هاشمی

 

به همت اتحادیه انجمن‌‌های اسلامی دانشجویان مستقل، جمعی از دانشجویان و مردم پس از نماز جمعه ۱۰ بهمن ۹۳، در خصوص تسریع شدن رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی و حمایت از قوه قضائیه، تجمعی برگزار شد.

 

 

تجمع دانشجویان در اعتراض به توهین نشریه شارلی ابدو به ساحت پیامبر اکرم(ص) مقابل سفارت فرانسه

 

به همت سازمان بسیج دانشجویی، جمع کثیری از دانشجویان، اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی و همچنین مردم، در تاریخ ۲۹ دی ۹۳، در اعتراض به توهین بی‌شرمانه نشریه شارلی ابدو و حمایت دولت فرانسه از این اقدام، مقابل سفارت فرانسه تجمع کرده و خواستار اخراج سفیر فرانسه از کشور شدند. گفتنی است؛ سراسر کشور در همین زمینه تجمع فراگیری داشته و نسبت به اقدام بی‌شرمانه فرانسه اعتراض کردند. (گزارش تصویری تجمع)

 

 

تجمع دانشجویان دانشگاه امیرکبیر هم زمان با ۱۶ آذر با عنوان «رمی جمرات»

 

تجمع دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، در تاریخ ۱۶ آذر ۹۳ و همزمان با ۶۱ امین سالگرد تولد مرگ بر آمریکا در جنبش دانشجویی و با عنوان «رمی جمرات» در صحن این دانشگاه برگزار شد.

 

تجمع دانشجویان و نخبگان با عنوان «توقف ممنوع» مقابل رآکتور تحقیقاتی تهران

 

تجمع دانشگاهی «توقف ممنوع» به دعوت نخبگان دانشگاهی و به همت ۴ اتحادیه بزرگ دانشجویی، در آستانه توافقات پایانی مذاکرات هسته‌ای در تاریخ ۲ آذر ۹۳، مقابل راکتور تحقیقاتی تهران برگزار شد. (گزارش تصویری تجمع)

 

 

«تجمع بزرگ دانشجویی ـ مردمی» مقابل دفتر حافظ منافع مصر

 

تجمع بزرگ دانشجویی ـ مردمی در حمایت از مردم مظلوم غزه، در تاریخ ۱۳ مرداد ۹۳، مقابل دفتر حافظ منافع مصر برگزار شد. لازم به ذکر است؛ پیش از برگزاری این تجمع، کمیته دانشجویی حمایت از مردم غزه با حضور صدها دانشجو و خبرنگار نامه اعتراضی خود را در برابر سفارت‌خانه‌‌های ترکیه و پاکستان به نمایندگان این سفارت‌خانه‌ها تحویل دادند. (گزارش تصویری تجمع)

 

به گزارش خبرنگار دانشگاه «خبرگزاری دانشجو»،

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY