سخنرانی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ولیعصر عج قبل از خطبه های نماز جمعه رفسنجان

علیرضا علینقی زاده، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ولیعصر عج رفسنجان پیش از خطبه های نماز جمعه مورخ 17 آذر 1396 سخرانی ای را مبنی بر مشکلات شهر رفسنجان و همچنین مطالباتی را از مسئولین ابراز نمود.

وی ضمن تبریک نابود داعش و یاد آور شدن مطالبات قبلی مردم و نماینده بسیج دانشجویی، مطالباتی را به عرض مسئولین شهرستان رفسنحان رساند.

 

متن کامل سخنرانی:

بسم الله الرحمن الرحیم

دانشجو موذن جامعه است، اگر خواب بماند نماز امت قضا میشود.

شهید بهشتی (رض)
مردم شهید پرور وعزیز رفسنجان سلام،
مدتی است که از شما فاصله گرفتیم انگار نه انگار که یکی از رسالت های مهم ما پیگیری مطالبات مردم درجهت  رفع مشکلاتشان است.
اما در زمان اندکم سعی در بیان برخی موضوعات کشوری و مشکلات شما و بیان بعضی از مطالباتی که از مسئولین داشته ایم را داریم.
موضوع اول
الحمدلله رب العالمین به گوشمان رسیدکه داعش، این لکه ی سیاه، به دست جوانمردان سپاه به درک واصل شد. امیدوارم آن کسانی که چندی پیش در مناظرات انتخاباتیشان از موشک ها و عملکرد سپاه اعلام نارضایتی میکردند امروز از حرفشان برگشته باشند. و همچنین امید وارم که صداقت در وعده دادن را از حاج قاسم ویارانش آموخته باشند.
و اشاره ای هم کنیم به سخنان اخیر رئیس جمهوری امریکا مبنی بر تغییر پایتخت رژیم اشغالگر  و جعلی اسرائیل از تل اویو به قدس.اما انها باید بدانند همانگونه که رهبری هم اشاره کردند با این اقدام قدم اول رو برای نابودی خود برداشتند.وان شالله پس از نابودی داعش به یاری خداوند ،انشاالله انها را هم از صحنه روزگار محو خواهیم کرد.
اما موضوع دیگری که هم اکنون مورد توجه کشور میباشد،زلزله ی کرمانشاه است.
اتفاقی که درپی ان همه ی مردم، برای کمک رسانی به انجا بسیج شدند. به طوری که در این هفته ی وحدت به خوبی میتوان وحدت را احساس کرد. وحدت شیعه، سنی، روحانیت، دانشجو، هنرمند، ورزشکار و همه وهمه. اما مسئولین باید بدانند که این همت و وحدت مردم چیزی از مسئولیت انها کم نخواهد کرد.
و اما مواردی درمورد مشکلات شهر ومردم.
مورد اول:
موضوعی که سال قبل موضوع سخنرانی بچه های بسیج دانشجویی بود.(یعنی پسته)
مگر مسئولین فراموش کرده اند که این محصول استراتژیک که به عنوان دومین صادرات بزرگ غیر نفتی کشور ،زندگی بسیاری از این کشاورزهایی که دستانشان پینه بسته را میچرخاند.
سال قبل مسئولین وعده هایی به مردم دادند و جلساتی گرفتند. اما جناب اقای مهندس انارکی، نماینده محترم مردم رفسنجان، مردم منتظر جواب از حضرتعالی هستند.این را لازم است به فرماندار محترم نیز گوشزد کنیم.
آیا برای سال های آتی که پسته های این کشاورزان بدون آب خشک میشوند فکری کرده اید؟ آیا برای فرزندان این ها فکری کرده اید؟ آیا برای میلیارد ها پولی که توسط دلال های کثیف از این شهر خارج میشود و در جاهای دیگر سرمایه گذاری میشود فکری کرده اید؟
ظاهرا شما صرفا کار اقتصادی را در مثلث توسعه ای دیده اید که مردم رفسنجان انرا در زندگی خود احساس نکرده اند. پس اندکی به خود بیاید و به فکر مردم باشید.
مورد بعد مس منطقه ی کرمان است:
مردم، بسیار جالب است که تمام کارخانه های صنعتی در هر شهر به نام آن شهر هستند اما ما دلیل انرا  نمیدانیم که سرچشمه ای که مطعلق به شهرستان رفسنجان است و تمامی الودگی ان به سمت این مردم زحمتکش میاید ،چرا باید به نام دیگران باشد وسرمایه ان برای دیگر شهر ها خرج شود مگر خود رفسنجان کم مشکل دارد؟
متاسفانه اخیرا زمزمه ای به گوشمان رسیده مبنی بر عدم استخدام بومیان(یعنی جوانان رفسنجان)در شرکت مس سرچشمه. بسیار دنبال این موضوع از جانب نسئولین بودیم که متاسفانه جوابی دریافت نکردیم. که اگر به درستی این مسئله پی ببریم، جامعه ی دانشگاهی به شدت با این موضوع برخورد خواهد کرد.
مورد بعدی درمورد نامه ایست که مدتی قبل به جناب اقای عظیم زاده شهردار محترم رفسنجان از طرف جامعه ی دانشجویی داده شد اما متاسفانه جوابی از جانب ایشان دریافت نشد، حال لازم میدانیم برخی از این خواسته ها را ازدیگر مسئولین داشته باشیم.
1-شفافیت مالی: مسئولین باید در زمینه ی شفافیت مالی که مانع بزرگی برای مفاسد به شمار میرود تدبیری بیندیشند به گونه ای که عامه ی مردم بتوانند از اقدامات مربوطه اطلاع پیدا کنند. این امر موجب میشود تا علاوه بر ایجاد اعتماد مردم فضایی امن برای سرمایه گذاران ایجاد شود.
2-حضور در تریبون های عمومی جهت اعلام برنامه های اتی خود ،که موجب جلب اعتماد مردم و ایجاد زمینه ی همکاری مناسب مردم بامسئولین میشود.
3-مسئولین میتوانند از حضور گروه مشاوران جوان و دانشجویان نخبه در کنار خود بهره ببرند چرا که بارها و بارها دیده شده که مشکلات بزرگی از دل ایده های همین جوانان حل شده است. علاوه بران امکان کسب تجربه نیز برای این نیروها فراهم خواهد شد.
واما در آخر توصیه ای  به مردم عزیز شهرمان:

از شما مردم میخواهیم که روحییه ی مطالبه گری ،و پیگیری رفع مشکلات را در خودتان تقویت کنید تا مسئولین حتی بهانه ای برای  انجام ندادن کار و مطالبه ی شما را هم نداشته باشند. متاسفانه مردم استان کرمان و به خصوص شهرستان رفسنجان انقدر نجابت دارند وقانع میباشند که موجب سوء استفاده برخی از مسئولین از این موضوع شده. بار ها و بار ها پیش مسئولین رفتیم و دلیل عدم پیگیری برخی مشکلات را جویا شدیم و بارها شنیدیم که متاسفانه مردم از ما مطالبه نمیکنند.
در پایان با این جمله از امام خمینی(ره) سخنانم را به اتمام میرسانم:
در جمهوری اسلامی همه باید با انتقاد ها وطرح اشکالات، راه را برای سعادت جامعه باز کنند.
والسلام علیکم ورحمت الله.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY