روند غلط و ویرانگر مذاکرات باعث بدتر شدن وضعیت کشور می‌شود

 

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران گفت: روند مذاکرات، روند غلط و ویرانگری است، به جای اینکه باعث پیشرفت ما شود روز به روز وضعیت کشور ما بدتر می شود.

بهگزارش خبرنگار بسیج دانشجویی و به نقل از منطقه آزاد: سعید زیبا کلام در جمع نخبگان بسیج دانشجویی استان چهارمحال و بختیاری گفت: روند مذاکرات، روند غلط و ویرانگری است، به جای اینکه باعث پیشرفت ما شود روز به روز وضعیت کشور ما بدتر می شود.

 

وی افزود: مفاد این تمدیدنامه نا‌نوشته‌ها یا غیر قابل انتشارهایی دارد که به مرور زمان امریکایی‌ها به عنوان یک بیانیه انتشار می‌دهند و در آن عدد و رقم‌ها بیان می‌شود.
استاد دانشگاه تهران تصریح کرد: مجلس ما چراغ خاموش است. مذاکره کنندگان امریکایی در مقابل مجلس سنای امریکا می‌لرزند و بدون اجازه آن‌ها کاری نمی‌کنند، اگر مجلس آن‌ها توافق‌نامه را رد کند جرات اعتراض ندارند و به خودی خود لغو می‌شود، مجلس ما هم باید همینطور باشد و مرتبا با احضار تیم مذاکره کننده ایران از آن‌ها توضیح بخواهد.
زیبا کلام خاطرنشان کرد: در ۱۵ سال گذشته طی چندین جنگ با امریکایی‌ها روبه رو شدیم و در همه جنگ‌ها مقابل ابرقدرت‌ها پیروز شده‌ایم، جنگ سوریه، ۳۳ روزه لبنان آن از جمله این جنگ‌ها می‌باشد.
وی  اضافه کرد: در این مذاکرات بسیاری از دستاوردهای بزرگ ما در این مذاکرات از دست می‌رود، دولت ما در بسیاری از صحنه‌های بین المللی به نفع امریکایی‌ها عقب نشسته‌اند. در عرصه بنزین ما توانسته بودیم مقدار قابل توجهی از مصرفمان را بومی کنیم که با سرکار آمدن دولت یازدهم تعطیل شد و به جای آن بنزین از خارج از کشور وارد شد که متاسفانه کیفیت آن از بنزین تولید داخل بسیار بی‌کیفیت‌تر بود.
وی اصلاح ساختار مجلس شورای اسلامی را بسیار حیاتی و اثر گذار مطرح کرد و تاکید کرد: بسیج دانشجویی باید سکوهای معرفی افراد متعهد را فراهم کند تا افرادی که وابستگی به گروه خاصی ندارند و از کرنش غرب نمی‌ترسند و جلوی آن‌ها واکنش نشان نمی‌دهند به عرصه انتخابات بیایند و به مجلس بروند.
این استاد دانشگاه گفت: بسیج دانشجویی باید در دانشگاه‌ها از طریق جلسات روشنگری کند و با روشنگری خود زمینه را برای مطرح کردن حرف‌های علنی‌تر و راسخ‌تر باز کند.
وی افزود: ماجرای هسته‌ای یکی از عرصه‌هایی است که ما داریم صدمه می‌خوریم. در خلال این مذاکرات و تبدیل شدن آن به مذاکرات سیاسی غرب زیاده خواهی‌های خود را در عرصه‌های مختلف ذکر کرده است.
زیبا کلام اضافه کرد: مردم و دانشجویان نباید بی‌خیال از سر موضوعات بگذرند و نتیجه را به دولتمردان و خواص جامعه واگذار کنند. باید وارد عرصه شوند. نیروهای قوی و متعهد را شناسایی و با سخنرانی‌ها و روشنگری‌ها و یک مجلس قوی و تاثیر گذار را انتخاب کنند.
وی گفت: اگر عشقی به این انقلاب داریم باید بجنبیم و تا جایی که می‌شود جلوی خسارت‌های عمومی را بگیریم و به این فکر نکنیم که صحبت‌های ما تاثیری ندارد ،زیرا صحبت‌های سخنرانان در سال گذشته فشار‌های موثری بر روند مذاکرات گذاشته است.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY