اوباما: بدون توافق هسته‌ای با خطر درگیری دیگری در خاورمیانه مواجه بودیم

رئیس جمهور آمریکا طی سخنانی گفت که بدون توافق هسته‌ای با خطر یک درگیری دیگر در خاورمیانه مواجه بودیم.

به نقل از رویترز، “باراک اوباما” رئیس جمهور آمریکا گفت که ایران باید سه‌ آمریکایی بازداشت شده را آزاد کرده و به پیدا شدن “رابرت لوینسون” نیز کمک کند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنانش درباره توافق هسته‌ای با ایران گفت: بدون این توافق ما همچنان با خطر یک درگیری دیگر در خاورمیانه مواجه بودیم.

وی گفت: اگر ایران درباره توافق هسته‌ای تقلب کند، تحریم‌ها به سرعت باز خواهند گشت و این توافق رئیس جمهور بعدی آمریکا را در موضع قدرتمندتری در قبال ایران قرار خواهد داد.

اوباما در رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۰۸ میلادی اعلام کرده بود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به جنگ در عراق و افغانستان خاتمه خواهد داد.

وی اکنون امیدوار است که کسانی که از همه بهتر جنگ را می‌شناسند پذیرای گزینه دیگری به‌جای جنگ باشند و این بار (از جنگ) با ایران باید به هر قیمتی اجتناب شود.

کشورهای گروه ۱+۵ و ایران در روز ۲۳ تیر پس از ۲۲ ماه مذاکره به توافقی بلندمدت درباره فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران دست یافتند.

طی روزهای اخیر مقامات دولت آمریکا در حال رایزنی فشرده با مخالفان این توافق در درون آمریکا بوده‌اند.

باراک اوباما با دفاع از این توافق تهدید کرده است: تصویب هر گونه قانون مخالف توافقنامه هسته‌ای در کنگره را وتو خواهم کرد.

انتهای پیام/.

ب گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY