صفر تا صد هسته ای + عکس

 

قسمتی از بیانات دکتر قدیری در تالار خیام دانشگاه حضرت ولی عصر(عج):

راه حل مقابله با تحریم ها چیست؟؟ اتحادیه اروپا و آمریکا گفته است اگر ما تحریم ها را برداریم، تحریم هسته ای  را بر می داریم، نه دیگر تحریم ها، خانم شرمن گفته بود که با هر تحریم دیگری غیر از هسته‌ای می سازد.

نفت، ما با درآمد نفت چه کردیم؟ اگر دولت بگوید من همه درآمد نفت را به شما می دهم چه می کنید؟ اگر اوج درآمد نفتی بین مردم تقسیم شود، به هر ایرانی چقدر میرسد؟ هر کدام از دانشجویان رقمی را گفتند که کمترین آن یک میلیون و بیشترین آن یک میلیارد بود. قرار بود قبل از تحریم روزی ۲۵۰۰۰ بشکه نفت صادر کنیم که  ۲۳۰۰ بشکه صادرات ما بود و ۱۷۰۰ بشکه هم در داخل استفاده میشد. وزیر نفت چندی پیش گفته که توانستیم صادرات را به یک میلیون بشکه برسانیم البته نه اینکه پول همه آنها رابگیریم، توهم مملکت را گرفته در پول نفت، توقعات همه ناشی از توهم است، چرا امارات وضعش خوب است؟ ما هم که نفت داریم! امارات چه می کند؟ تولید و صادرات  امارات با توجه به جمعیت آن در طول یک سال برابر با ۸ سال صادرات ایران است.

همواره می گوییم چرا به ما رسیدگی نمی شود؟ چرا از پول نفت به ما داده نمی شود؟ به ازای درس خواندن هر کدام از ما در دانشگاه، ۱۲ نفر کپر نشین شدند، ما مدیون آنها هستیم؛ ما باید درس بخوانیم تا آنها از کپر نشینی درآیند، همواره مردم می گویند ۳ هزار میلیارد اختلاص شد، اما نمی گویند که در محاکمه ۵ هزار میلیارد از او گرفته و سپس اعدام شد.

هیچ کس نمی گوید نقش من در تولید ثروت چیست؟ همه می گویند سهم من از ثروت چیست؟ چرا ما دنبال ایجاد کار و ثروت نیستیم؟ سهم سرانه دانشجو در هر سال ۱۱میلیون تومان است که میشود سهم ۲۰ کپر نشین، در کشور چین در حد مرگ درس می‌خوانند در ایران هم به دنبال پاس کردن هستند.

خودشان را با دبی و درآمد آن  مقایسه می کنند؛ جمعیت بومی دبی یک میلیون است اما در ایران نزدیک ۷۸ میلیون!

اوباما و کری گفتند ما شدیدترین تحریم های تاریخ را در مورد  ایران بکار بردیم که آنها را زمین بزنیم، اما با عنایت خداوند موفق نشدند.

توهم توقعات درایران  بسیار بالاست؛ در تنبلی ما دومین کشور بعد از عربستان هستیم، در تعطیلات مقام اول را داریم، ساعت مفید کاری در ایران ۲۲ دقیقه در روز است، در ژاپن ۸ ساعت در روز، در کره ۹/۵ ساعت در روز. یک سال کار کره ای برابر با ۲۶ سال کار یک ایرانی هست؛ در دنیا از هر ۶ نفر، یکی بازنشسته می شود؛ در ایران از هر دو نفر، ۵/۱ است، ما کار نمی کنیم، فقط نشستیم منتظر دولت، در دنیا هزینه های دولت با مردم است؛ در ایران هزینه های مردم با دولت است؛ امید به غیر خداست. اگر امام معصوم هم بر جامعه حکومت کند و مردم او را یاری نکنند و با او همکاری نکنند، مسائل کشور حل شدنی نیست. اگر با آمریکا رابطه برقرار کنیم چه می شود؟ مسائل کشور حل میشود؟ آمریکا خودش ۵۰ میلیون نفر زیر خط فقر دارد و عده زیادی کارتن خواب. اگر مذاکرات به نتیجه برسد و تحریم ها را برداشتند (فقط مربوط به هسته‌ای) چه می شود؟ چرخ سانتری فیوژ ها بچرخد به شرطی که چرخ کارخانه ها بچرخد اشتباه محض است، وقتی خط قرمز ما قطعنامه است، نباید این را به دشمن گفت زیرا دشمن روی همین می ایستد، قدرت موشکی ما باعث شده اسرائیل و آمریکا به ایران حمله نکنند نه مذاکرات.

ما به دنبال محصولات خارجی و اجناس خارجی نباشیم تا گزینه ای به نفع غرب نباشد تا هیات مذاکره کننده ی ما قدرت بیشتری داشته باشد؛ خطرناک تر از تحریم خارجی خود تحریمی هست. جهیزیه با مارک خارجی، لباس با مارک خارجی، چرا ما اینقدر تبلیغ مارک خارجی می کنیم؟ زمانی ژاپنی ها جنس بنجل ژاپنی را به خارجی ترجیح دادند که کشور شان رشد کند، ما ویروس کم کاری داریم که ضررش بیشتر از هر ویروس دیگری است، اگر سبک زندگی ما درست شد، کار،نظم اجتماعی، انضباط و…، تحریم ها خود به خود فرو می رود.

در مورد کمک به سوریه، لبنان و عراق هم که عده ای می گویند به ما ربطی ندارد، اگر ما در خارج از خاک خودمان به آنها کمک کنیم، در مقابل دشمن خودمان مصون هستیم، تا اینکه در داخل کشور خودمان بخواهیم جلوی دشمن بایستیم.

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY