زانو زدن،لبخند به دشمنان و بالکن نشینی

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در نامه‌ای به رئیس جمهور اعلام کرد: آیا خط مشی ابدی دیپلماسی کشور، زانو زدن ، لبخند زدن ، قدم زدن ، دست دادن با دشمنان انقلاب و سیاست بالکن نشینی است؟

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه کشور نامه ای را به روحانی نوشتند،که متن نامه به شرح زیر است:

 

جناب آقای دکتر حسن روحانی

 

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

 

سلام علیکم

 

ضمن عرض خسته  نباشید ؛ مدتی است کشورهای اسلامی به ویژه ایران همیشه سرافراز  در غم عزیزانش فرو رفته و شاهد تصاویر غم انگیز و وحشتناک قتل عام عظیم مسلمانان جهان و بالاخص شیعیان در منا بوده است. بی شک گستاخی و تندروی های مسئولان سعودی بعد از این فاجعه نمک بر زخمان گردید و با  مشت های گره کرده و دندان های فشرده شده منتظر اقدامات و مواضع شما مسئولین بودیم ولی متاسفانه  بعد از دوسال دیپلماسی لبخند برای حضور در یکی از کشورهای همسایه آن هم در حالی که صدها کشته و زخمی از کشورمان در خاک آن بوده است ، مجبور به زانو زدن مقابل امیر کویت و واسطه قرار دادن کشورهایی که تناسب ظرفیت دیپلماسی شان فرسنگ ها با جمهوری اسلامی ایران فاصله دارد شده ایم که در نهایت نیز نتیجه مطلوب به دست نیامد و وزیر بهداشتمان با مشکلات و شروط فراوان پا به خاک این کشور گذاشت تا اندکی از حقوق حقه کشور احیا شود، و اگرنبود عتاب عزتمندانه و اقتدار آمیز رهبری معظم انقلاب (مد ظله العالی) آیا دیپلماسی ما این بحران را کنترل کرده بود؟  آیا بدن های مطهر این عزیزان درکنار خانواده هایشان آرام گرفته بود؟ و کدام موضع انقلابی، اقتدارگونه و عزت مدار مسئولانمان قرار بود مرهم دل خانواده های داغدار و ملت انقلابی گردد؟ موضع ادامه رابطه دوستانه و برادری با سعودی های جاه طلب و جنایت پیشه؟؟

 

هنوز درگیری ها و پیگیری احوال عزیزانمان به پایان نرسیده بود که ۹ نفر از معلمان ایرانی در امارات متحده عربی به اتهامات واهی  و با  نقض کرامت و حیثیت انسانی شان دستگیر شده و اینبار نیز اخبار درگیری و اختلاف بین وزارت آموزش و پرورش و امور خارجه بر سر پیدا کردن مقصر و گفتاری مبنی بر سوتفاهمات موجود و…بیشتر به گوشمان رسید تا اخبار تلاش و پیگیری و محکوم کردن اقدام امارات و…

 

جناب آقای رئیس جمهور

 

علاقه مندان و دلسوزان انقلاب  نسبت به آینده وجهه و نفوذ انقلاب اسلامی و اقتدار و عزت کشور و شهروندانش نگران هستند. نگران و منتقد مواضع نرم و آرام و دوستانه دستگاه دیپلماسی با دولت عربستان سعودی که نه تنها عامل فاجعه عظیم و غم بار منا بوده است بلکه تا گردن در خون ملت های مظلوم منطقه  فرو رفته است.نگران عزت و آبرو مندی گذرنامه های نه شهروندان معمولی خودش بلکه عزت گذرنامه های وزرا و مسئولان خودش است.از شما سوال میکنیم آیا خط مشی ابدی دیپلماسی کشور، زانو زدن ، لبخند زدن ، قدم زدن ، دست دادن با دشمنان انقلاب و سیاست بالکن نشینی است؟؟؟آیا فریادها و سرزنش ها و تلخندها و حملات فقط قرار است مصرف داخلی داشته باشند؟؟؟ آیا شان و اعتبار کشور پهناور و مقتدر منطقه در حد کشور کوچک امارات است که حیثیت و آبروی معلمان کشورمان را به تاراج ببرد و در نهایت قضیه به اسم سو تفاهم قانونی مختومه گردد؟؟؟

 

ریاست محترم دستگاه اجرایی کشور

 

با توجه به سابقه دوساله دولت تدبیر و امید در سیاست خارجی این نگرانی تشدید می شود که واقعا دولت محترم چه مسیری را در زمینه دیپلماسی دنبال میکند؟؟ آیا در این شکل از دیپلماسی نشانی از گفتمان اصیل انقلاب اسلامی و راه و روش امام راحلمان به چشم  می خورد؟در دوسال گذشته انواع و اقسام تحقیر ها توسط بیگانگان به ایرانی ها در خارج از کشور را شاهد بودیم که این امر مغایرت اساسی با وعده های دولت تدبیر و امید دارد که در اینجا برخی از این موارد را به اختصار شرح میدهیم.

 

۱-دولت شما در اولین امتحان تحقق وعده بازگشت عزت به پاسپورت های ایرانی یک عقب نشینی علنی و جهانی کرد. زمانی که شما حمید ابوطالبی رو به عنوان نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد معرفی کردید، سنای آمریکا در عملی خلاف قوانین بین‌الملل، ورود ایشان به ایالت متحده را  به‌ دلیل آنچه حضور فعال در ماجرای فتح لانه جاسوسی در سال ۵۸ در تهران نامیده شد ممنوع کرد و اجازه نداد نماینده ایران وارد خاک آمریکا شود. البته مطمئنا هرکس دیگری هم که به جای آمریکایی ها بود ، وقتی سفرمسولان و مقامات اروپایی به ایران که همواره همراه با حواشی نظیر عدم احترام به مقامات ایرانی،دیدار با محکومان امنیتی،کشف حجاب و… را بدون هیچ موضع گیری مشخص و محکمی از طرف ایرانی نظاره می‌کرد؛ آن قدر فضا را برای خود مهیا می‌دید که بی واهمه به نقض قوانین بین المللی بپردازد.

 

فرودین ۹۳ بود که پلیس امنیت ملی نروژ ، از اخراج ۶۴ دانشجوی ایرانی در رشته‌های هسته‌ای و فناوری‌های نوین خبر داد. علت اصلی اخراج این دانشجویان، تحصیل آنها در رشته‌های فیزیک هسته‌ای، الکترونیک، متالوژی و مکانیک اعلام شد دانشجویان یادشده در اقدامی کاملا مغرضانه و بدون ارائه ادله محکمه پسند و قانونی، به تلاش برای دستیابی به اطلاعات مرتبط با توسعه و بهینه‌سازی سلاح‌های کشتارجمعی و پیشبرد برنامه هسته‌ای ایران متهم شدند! اما وزارت امور خارجه ترجیح داد این موضوع به حاشیه برود و پیگیری نشود که خدای ناکرده عوارض رسیدگی بر این پرونده دامن مذاکرات هسته ای را نگیرد و روند مذاکرات را کند نکند.

 

 

فروردین ۹۴ دونوجوان ایرانی در راه بازگشت از عمره توسط ماموران فرودگاه جده مورد تعرض واقع شدند هرچند در ابتدا این خبر تکذیب و از آن به عنوان خبرسازی رسانه ای یاد شد اما بعدتر وزارت خارجه آن را رسما تایید کرد و البته با استفاده از واژه “شبه تجاوز”!!! تلاش کرد تا از شدت حادثه بکاهد . هرچند این اتفاق تذکرات شدید!!! به کاردار عربستان در ایران را در پی داشت اما عملا پیگیری خاصی اتفاق نیفتاد و بعد از فشار افکار عمومی و تذکرات مراجع و مجلس دولت عمره مفرده را تعلیق نمود و البته تلاشهایی که در این میان برای انکار و توجیه این عمل شنیع به بهانه به هم نخوردن رابطه با عربستان انجام شد نیز از دید اذهان عمومی دور نماند. والبته این واقعه به اندازه حمله به جناب آقای  علی مطهریدر شیراز نیز ارزش نداشت تا از طرف شما هیئتی عالی رتبه برای بررسی اش منصوب شوند.

 

عربستان به صورت وحشیانه ای با بهانه های واهی به یمن حمله کرد و در سطح وسیعی دست به کشتار زنان و کودکان و افراد  بی دفاع یمن زد .کشتی «ایران شاهد» با هماهنگی کامل با سازمان ملل و سازمان صلیب سرخ جهانی ماموریت خود را آغاز کرده بود تا کمک‌های ایرانیان را به بندر حدیده یمن برساند اما به بهانه بازرسی در نزدیکی های سواحل یمن مجبور به تغییر مسیر به سمت جیبوتی که از پایگاه های ایالات متحده و اسرائیل می باشد شد، با این حال قرار بود پس از تحویل بار کشتی به سازمان برنامه جهانی غذا، تنی چند از خبرنگاران و فعالان جنگی  با هواپیما به تهران بازگردند اما اجازه این کار داده نشد.جیبوتی از دادن ویزا به سرنشینان کشتی ایرانی و حتی کارکنان آن هم که پاسپورت دریایی دارند، خودداری می‌کند و علت این ممانعت را  «خاص بودن کشتی ایرانی» اعلام می‌کند! البه کشور جیبوتی اجازه فرود هواپیمای حامل کمک های ایران به یمن را نیز نداد.

 

 

۵-گمرک ترکمنستان در اقدامی عجیب اقدام به دریافت مبالغ سرسام آور  و بدون دلیل از رانندگان تریلی و مسافران ایرانی می کند. ۶-لغو صدور ویزای آنی کشورهای مالزی و عمان برای شهروندان ایرانی

 

۷-سختگیری شدید کشورهای گرجستان، اندونزی و مصر در ماه‌های اخیر برای دادن ویزا به ایرانیان ۸- برخوردهای نامناسب با مسافران ایرانی در فرودگاه‌های قطر، امارات و بویژه کانادا

 

۹-در روزهای گذشته  نیز شاهد حضور جک استراو عنصری گستاخ و نماینده استعمار پیر در ایام عزای اباعبدالله الحسین(ع) در استان های کشور به منظور خوشگذرانی هستیم. چه کسی می تواند توهین های این نماینده روباه پیر را به کشورمان فراموش کند؟ چه کسی می تواند گستاخی او را در مذاکرات هسته ای، زمانی که وی وزیر امور خارجه ی انگلیس بود به نمایندگان کشورمان فراموش کند؟ به راستی جناب آقای رئیس جمهور دستگاه دیپلماسی ما به راحتی می تواند از کنار هتاکان و گستاخان و جاسوسان عبور کند؟ یا امروز نیز باید شاهد پروژه ی “نفوذ روباه” باشیم؟

 

جناب آقای رییس جمهور

 

این مسئله محل سوال است که هدف دولت جمهوری اسلامی از جلسه ها و دیدارهای متعدد  با لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه که نقش خرابکارانه اش در مذاکرات و جنایاتش در وارد شدن ویروس خطرناک ایدز به کشور بر همگان مبرهن است در سطوح مختلف با مسئولان  ذی ربط  و بی ربط ایران آن هم با تاکید بر فراموش کردن جنایات گذشته فرانسه توسط شما و دیگر اعضای هیئت دولت چه می تواند باشد؟؟؟ این مطلب برای ما سوال است که دستگاه دیپلماسی از دیدارهای دوستانه و صمیمانه  با وزیر امور خارجه آلمان که نماینده کشوری است که مقصر بسیاری از نفسهای سوزناک عزیزان و یادگاران دفاع مقدس است قرار است به چه موفقیتی دست پیدا کند؟؟؟ نشست و برخاست و اتحاد با کشورهای مستضعف عالم که عین دیپلماسی حضرت امام است در کجای سیاست های دولت شما جا دارد؟؟ برای تمامی دانشجویان نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی که دل در گرو ارزهاش اصیل انقلاب اسلامی دارند جای بسی پرسش است که این لبخندها و تساهل و تسامح پی در پی و یک طرفه تاکنون چه نفعی برای کشور داشته و یا قرار است چه دستاوردی داشته باشد؟؟

 

اما مطالبه اصلی این است ،حال که چندی است از فاجعه منا می گذرد و معلمان ایرانی آزاد شده اند و علی الظاهر برای اجرای برجام نیز مشکلی وجود ندارد خارج از مسائل و منازعات حزبی و جناحی در کشور مطالبه جدی آن است که اولا راهبرد اصلی خود برای سیاست خارجه دولت یازدهم را معین نمایید،ثانیا  برنامه و چشم انداز دولت جمهور اسلامی ایران در راستای تشکیل کمیته حقیقت یاب و بررسی ابعاد حقوقی فاجعه منا مشخص و اعلام کرده و نگذارید خون هموطنانمان زیر دست و پای آداب دیپلماتیک و دیدارهای اتفاقی و غیراتفاقی پایمال شود و انتظار می رود با مواضع بهنگام و مقتدر و حکیمانه عزت و حیثیت  شهروندان ایران اسلامی در سراسر عالم حفظ گردد و حقوق ایشان اعاده گردد.

 

توفیق روز افزون حضرتعالی ورا در جهت خدمت به اعتلای نظام اسلامی را از خداوند متعال خواستاریم

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY