بیانیه شهدای نیجریه

 


بسم الله الرحمن الرحیم

 

إِنِ اسْتَنْصَرُوکُمْ فِى الدِّینِ فَعَلَیْکُمُ النَّصْرُ…

اگر گروهى(مؤمنان مهاجر) به خاطر حفظ دین و آئین شان از شما یارى طلب کنند، بر شما لازم است که به یارى آنان بشتابید

سلامت و صلح جهان بسته به انقراض مستکبرین است؛ و تا این سلطه طلبان بى ‏فرهنگ در زمین هستند، مستضعفین به ارث خود که خداى تعالى به آنها عنایت فرموده است نمى ‏رسند. (صحیفه امام، امام خمینی (ره)

 

برخورد وحشیانه چند روز گذشته  ارتش نیجریه با شیعیان این کشور و صلب آرامش ازخانه و خانواده  شیخ زکزاکی  رهبر شیعیان این کشور نیز موجبات شهادت فرزندان این عالم جلیل‌القدر و بیش از ۳۰۰تن دیگر از شیعیان رافراهم آورده وباعث به درد اوردن دل شیعیان و مردم عدالت‌خواه واستکبارستیز و هر انسان آزاده ای در سراسر جهان شده است.

 

چند روزی ازشهادت شیعیان نیجریه به دست دولت  نیجریه می‌گذرد،اما دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها دولت رسمی شیعی جهان تنها به احضار کاردار سفارت در تهران و محکومیت این حرکت وحشیانه  توسط سخنگوی وزارت امورخارجه اکتفا کرده است؛در حالی که  انتظارها از دولت ایران بیش از این است .

بسیج دانشجویی  دانشگاه حضرت ولیعصر(عج) با توجه به روحیه آزادگی و انقلابی  واستکبارستیزی قشر باصلابت وعظیم دانشجویی و باتوجه به جایگاه بلند انقلاب اسلامی درروند محاسبات جهانی،  وظیفه خود دانست تا ضمن تسلیت به خواهران وبرادران نیجریه مواضع خود را نسبت به اتفاقات اخیر بیان کند.

 

از دولت جمهوری اسلامی ایران و دیگر مدعیان جهان اسلام انتظار دارد علاوه برمحکومیت حوادث تلخ این روزها همانطور که در مقابل حوادث فرانسه اقداماتی انجام دادند در مقابل این جنایت ارتش نیجریه سریعا عکس العمل نشان داده و  همه تلاش خود را در حمایت از جان بازماندگان مظلوم نیجریه داشته باشد و از رئیس جمهور و وزیر امورخارجه کشور انتظار می رود هر چه سریع تر پیگیر این حادثه وحشیانه بوده و واکنشی نشان داده شود.

 

و از انجایی که دفاع از حق مظلوم وستمدیدهای سراسرجهان  از آرمان های انقلاب اسلامی است از وزارت خارجه به عنوان مسئول دیپلماسی جمهوری اسلامی انتظار می رود که ، اقدامات لازم را جهت جلوگیری از تکرار چنین جنایت هایی انجام دهد و از طریق مجامع بین المللی  پیگیر این جنایت باشد تا همه مسببین به سزای اعمال خود برسند.

و دستگاه های دیپلماسی به زودی وضعیت رهبر شیعیان نیجریه (آیت الله زکزاکی )را مشخص کنند.

و ازهمه کسانی که از حقوق بشر دم می زنند و در مقابل این واقعه تاسف برانگیز چشم خود را بسته اند وهیچ عکس العملی نشان نداده اند در خواست می شود که واکنشی نشان دهند.

والسلام علی من اتبع الهدی

بیانیه بسیج دانشجویی حضرت ولیعصر(عج) رفسنجان

 

2 COMMENTS

  1. سلام خدمت شما بسیجی های فعال
    خداقوت
    من از سال۸۸ تو بسیج دانشگاه ولیعصر(عج) فعالیت داشتم، بهترین روزهای زندگیم رو با بچه های بسیجی اون موقع گذروندم الان سه ساله که فارغ التحصیل شدم؛ از خیلی بچه ها خبر ندارم و یزد ادامه تحصیل میدم. خیلی خیلی دلم برا اون روزا، اون دوستان، اردوهای راهیان، طرح ولایت و… تنگ شده. کاش می تونستم دوباره تو بسیج اونجا فعالیت می کردم. قدر این روزها رو بدونین. انشاالله موفق و سربلند باشید

  2. سلام
    اره خوب گفتید بهترین روز های عمرمون توبسیج مثل راهیان نور بیت رهبری
    هیج جا بسیج حضرت ولیعصر(عج) نمیشه

LEAVE A REPLY