آگاهی در خصوص یک کلاهبرداری اینترنتی

باسلام
یکی از دوستان بنده درگیر یک کلاهبرداری اینترنتی بوده که اخیرا اجرا شده که شرح آن عبرت دهنده است…
متن ماجرا بدین شرح است….

دیروز ایمیلی دریافت کردم که سعی داشت با کلاهبرداری رمز و یوزر حساب بانک پاسارگاد من را بدست آورد با توجه به اینکه این ایمیل را به صندوق پستی دانشگاهی اینجانب فرستاده اند فکر کردم که ممکن است برای دیگر همکاران نیز فرستاده باشند متن ایمیل را در زیر برایتان قرار داده ام. ظاهر این پیام چنان است که از طرف بانک پاسارگاد ارسال شده است. حتی آدرس لینک آن نیز ظاهرا درست است. اما بعد از کلیک کردن بر روی لینک به آدرس دیگری منتقل میشوید…

همچنین توجه فرمایید که آدرس فرستنده pasargadi@zoho.com است که کاملا واضح است که از سرور بی نام نشان استفاده کرده است این لینک یک  صفحه کاملا مشابه با بانک پاسارگاد را به شما نمایش میدهد و از شما میخواهد که یوزر و روز خود را وارد کنید. پس از آنکه یوزر و رمز را وارد کردید این اطلاعات به فرد کلاهبردار منتقل شده و این بار شما را به سایت اصلی بانک منتقل میکند. در این حالت شما احساس میکنید که خطایی رخ داده و دوباره یوزر و رمز را وارد میکند که این بار به درستی به سامانه اینترنت بانک پاسارگاد وارد میشوید و به هیچ وجه متوجه کلاهبرداری انجام شده نمی‌شوید. خود اینجانب نیز فقط از این جهت متوجه این موضوع شدم که هیچ گونه حسابی در بانک پاسارگاد ندارم و معلوم بود که این بانک نباید برایم ایمیلی فرستاده باشد. لطفا این موضوع را منتشر نمایید تا کسی دچار زیان نشود.

ترفندی که استفاده کرده این این بوده است که آدرسی که در زیر مشاهده میکنید یک آدرس درست است(http://bankpasagad.esy.es/bank/bank) اما لینک آن یک لینک دیگری است ..

اگر به کدنویسی متن پایین دقت کنید شما را به آدرس **************** منتقل میکند که این صفحه صفحه ای است که شبیه به صفحه اصلی سایت پاسارگاد می باشد…

(به جهت اینکه در این اطلاعیه امکان داشت برخی افراد حواسشان نباشد و روی لینک کلیک کنند و اطلاعاتشان را به سرقت ندهند لینک سایت کلاهبردار نشر داده نشد!)

لطفا این موضوع را منتشر نمایید

باتشکر

 

متن ایمیل طرف هم بدین شرح بوده است:

Untitled

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY