۹۰درصد محتوی چت و نرم افزارهای موبایل غیراخلاقی است

یکی از کارشناسان فضای مجازی در طرح ولایت استانی دانشگاه های استان کرمان این گونه بیان کرد :: ۹۰درصد محتوی چت و نرم افزارهای موبایل غیراخلاقی است

به گزارش خبر نگار بسیج دانشجویی روح الله مومن نسب روز گذشته در جمع دانشجویان کرمانی شرکت کننده در طرح ولایت در مشهد اظهار داشت: اینترنت وسیله اى است که همانند همه ى ابزارهاى دیگر جنبه هاى مثبت و منفى دارد و على رغم فرصت هاى مناسبى از قبیل دست یابى به اطلاعات فراوان مورد نیاز، توسعه و تولید دانش براى ما فراهم مى آورد، تهدیدهایى را نیز متوجه ما مى کند چرا که بیشترین کاربران آن را نوجوانان و جوانان تشکیل مى دهند.

وی افزود: ما ۵ میلیون کاربر اینترنت پرسرعت داریم واگر اینترنت سریع باشد، محیط اینترنت سالم نباشد و امنیت هم نباشد آفت است

این کارشناس فضای مجازی با اشاره به سن پایین کاربران اینترنت گفت: کاربران بطور متوسط در اینترنت در ۱۱ سالگی محتوی غیراخلاقی می بینند.

مومن نسب با اشاره به کاربران اینترنت در ایران گفت: ۱۲ میلیون از کاربران اینترنت در ایران زیر ۱۸ سال سن دارند که این در آینده نسل جوان نگران گننده است.

وی با اشاره به شرایط سنی استفاده از اینترنت در کشورهای جهان گفت: در رژیم صهیو نیستی ۹۸ درصد سایت ها را بسته اند و در آمریکا فیسبوک برای زیر ۱۳ سال بسته است.

این کارشناس فضای مجازی با اشاره به استفاده فیسبوک در ایران تصریح کرد: فیسبوک بازی، در زمین دشمن است و فیلترینگ حبابی دارد.

مومن نسب گفت: اساتید حوزه و دانشگاه مى توانند نقشى مهم در پرکردن اوقات فراغت دانشجویان داشته باشند و با تشویق آنان به فعالیت هاى درسى از طریق اینترنت، آنان را در بهره بردارى علمى و تولید علم مشارکت دهند.

وی با اشاره به معضلات وایبر و واتس آپ گفت: شبکه های اجتماعی برخلاف نامشان نتیجه عکس می دهد و فرد پس از مدتی تجربه تنهایی، نامنی و انزوا را با هم در وجود خود حس می کند

این کارشناس فضای مجازی افزود: ما می توانیم جای گوگل از موتور جستجوی ایرانی ” سلام ” استفاده واز میهن میل بهره ببریم .

انتهای پیام/

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY