جوابیّه مدیر حوزه علوم اسلامی رفسنجان به دکتر دهقان رییس دانشگاه ولی عصر(عج) در مورد پیام تفرقه افکنانه ایشان درخصوص انتخابات

➕بنده شما را به عنوان فرهيخته اي از جامعه دانشگاهيان مي دانم و بر تديّن شما اقرار دارم از انجا كه قران كريم به همه ما دستور مي دهد كه همديگر را توصيه به حق كنيد نكاتي را در رابطه با پيام شما به مناسبت انتخابات عرض مي كنم.
➕حضرتعالي در اين پيام از ملت ايران به حق تجليل كرديد و از رهبري معظم انقلاب با احترام ياد نموديد و همگان را سفارش به وحدت تمامي جريانات و گروهها براي حل مشكلات اقتصادي كرديد و با شناختي كه از شخصيت شما دارم همين انتظار هم از شما مي رفت اما با ابراز شگفتي در برخي فرازهاي پيام شما حاوي قضاوت هايي از دولت اقاي روحاني و رقباي ايشان در انتخابات  است كه آنرا خالي از اشكال نيافتم و تصميم گرفتم آن را با شما درميان بگذارم و قضاوت را به فرهيختگان دانشگاهي بسپارم شما در پيام خود آورديد كه :”مردم شخصي را اصلح تشحيص دادند كه چهار سال سكانداري او و دولتش نشان داد كه بحران هاي بزرگ اقتصادي و تحريم هاي جهاني با صلابت ، صبر ، دورانديشي و تيزبيني فائق آمد و راي مردم راي به شيوه اعتدال و تدبير و راي نه به نا بخردي ، تفرقه افكني ، رياكاري و ناكارآمدي است.”

➕منظور شما از صلابت چيست؟
➕آيا مرادتان صلابت در مقابل دشمن است كه ما صلابت چنداني از دولت نديديم ، لبخند زدن با دشمني كه كمك هاي تسليحاتي او پيكر بهترين جوانان ما را پاره پاره كرده است را چگونه صلابت معنا كنم؟
➕آيا صلابت بنامم قدم زدن با دشمني كه بمب هاي شيميايي او هنوز سينه رزمندگان ما را مي سوزاند و خس خس نفس هاي آنها هر آزاده مردي را به خشم عليه استكبار بدل مي كند؟
➕ آيا در ماجراي فاجعه منا از اين دولت صلابتي ديديد؟
➕آيا در هتك حرمت دو نوجوان ايراني در فرودگاه جده غيرت و صلابتي را در مسوولين مشاهده نموديد؟
➕ آيا زانو زدن در مقابل امير كويت صلابت معنا مي شود؟
➕آيا كوتاه آمدن در برابر زياده خواهي هاي  قلدرهاي بين المللي و از بين بردن حاصل مجاهدت هاي ملت ايران و نابود كردن دسترنج دانشمندان هسته اي چيزي جز ذلت ناميده مي شود؟

➕آقاي دكتر شما فرموديد كه اين دولت بر بحران هاي بزرگ اقتصادي و تحريم هاي جهاني فائق آمد آن هم با صلابت ، صبر ، دورانديشي و تيزبيني !
➕سوال اين است كه آيا بحران هاي بزرگي كه مي فرماييد از بين رفته است يا نه ؟
➕ماجراي تعطيلي كارخانه ها و بيكاري كارگران آنها چيست ؟ حكايت نامه چهار وزير چگونه تفسير مي شود؟
➕اعتراف برخي كارشناسان وابسته به رييس جمهور به وجود ركودي بي سابقه را چگونه معنا كنيم؟
➕آيا مردم اقدامات دولت و كاهش ركود را در معيشت و زندگي خود مي بينند؟
➕شما ادعا كرديد كه دولت با صلابت بر تحريم هاي جهاني فائق آمد اين مطلب شما نيز خالي از اشكال نيست ، خود بهتر مي دانيد كه بسياري از تحريم ها هنوز به قوت خود باقي است و حتي برخي از تحريم هاي جديد نيز به ليست گذشته افزوده شده است و آن دسته از تحريم هاي كه برداشته شده اند بايد بررسي شود كه آيا در حل مشكلات مردم نقش داشته يا صرفاً زمينه اي را فراهم كرده براي اينكه كشور عزيزمان به بازار فروش كالاهاي لوكس و اجناس بنجل چيني و تعطيلي كارخانه ها و بيكار شدن كارگران تبديل شود.
➕شايد شما معتقد باشيد كه بسياري از تحريم ها برداشته شده و زمينه براي حل مشكلات كشور فراهم گشته باز اين سوال مطرح مي شود كه برداشته شدن تحريم ها آيا بخاطر صلابت دولت بوده يا بخاطر اظهار ضعف و سازش با دشمن؟ چگونه چنين چيزي را صلابت معنا كنيم؟

➕ضمن اينكه دولت مورد حمايت شما كه آنرا تدبير و اميد مي خوانيد زمينه هايي را براي تحريم هاي جديد فراهم كرده است.
➕چرا رييس دولت مسائل حقوق بشري همچون اعدام منافقيين ، آزادي جوانان، زنان و دانشگاهها ، مسائل مربوط به صدا و سيما ، حمله به سپاه و بسيج و نهادهاي امنيتي و طرح موضوعات جعلي و مضحكي مثل قصد ديواركشي در پياده روها توسط رقيب را مطرح مي كند كه خود مي تواند دستاويزي براي دشمنان براي زبان درازي و اعمال تحريم هاي جديد عليه كشور عزيزمان شود .

➕در پيام شما تناقضات اشكاري است كه هر فرد منصفي را آزرده مي كند شما از ضرورت وحدت و اجتناب از تخريب ديگران سخن گفته ايد اما در همين پيام ، رقيب دولت را به نا بخردي تفرقه افكني ، رياكاري و ناكارآمدي متهم كرديداز شما انتظار مي رفت كه خود به سفارش خود عمل مي كرديد و دو قطبي ساخته شده توسط آقاي روحاني را دامن نمي زديد.
➕ آقاي دكتر خود قضاوت كنيد كه آيا اعتماد به دشمن بد عهد و نگاه به بيرون از مرزها خردمندانه است يا قطع اميد از ترحّم دشمن و استفاده از ظرفيت هاي موجود در كشور؟ آيا تخريب و تضعيف نيروهاي انتظامي ، سپاه و بسيج در مقابل ديدگان دنيا توسط رييس جمهور با خَرَد هماهنگي دارد ؟ آيا چنين اظهاراتي از رييس دولت ، امنيت كشور را به خطر نمي اندازد ؟ شما به رقيب روحاني انگ تفرقه افكني زديد با ابراز شگفتي بايد بگويم كه همين تعبير شما مصداق بارز تفرقه افكني و دو قطبي سازي جامعه است.

➕شما از برچسب رياكاري براي رقيب روحاني استفاده كرديد و جاي اين سوال باقي است كه رياكار كيست؟
➕آيا كسي كه از آزادي مطبوعات دم مي زند و به روزنامه هاي منتقد حمله مي كند و از آنها شكايت مي نمايد رياكاري نمي كند؟
➕روحاني كه ادعا مي كند تمام تلاش خود را براي برداشته شدن تحريم هاي غير هسته اي بكار مي گيرد و خود با طرح اتهاماتي زمينه تحريم هاي جديد را فراهم مي كند آيا ايشان يك رنگ با مردم برخورد كرده است؟
➕وقتي روحاني و كانديداي پوششي او ادعا مي كنند كه وعده رقيب مبني بر افزايش يارانه دهك هاي پايين جامعه ناممكن است و منابع ان موجود نيست اما در شب انتخابات يارانه شش ميليون نفر را دو يا سه برابر مي كند و نيز يارانه قطع شده ميليون ها نفر را وصل مي نمايد و با اين حال از دولت قبل بخاطر پخش سيب زميني در مناطق محروم انتقاد مي كند رفتار و عملكردي صادقانه با مردم داشته است ؟
➕آيا كسي كه خود را حامي انقلاب اسلامي مي داند ولي سخنان و عملكردي دارد كه حمايت رسانه هاي دشمن و اپوزيسيون و ضد انقلاب را به خود جلب مي كند صادق بوده است؟

➕اقاي دهقان اگر عموم مردم ندانند شما خوب مي دانيد كه روحاني در گذشته به طرح مطالبي نظير اعدام در محل نماز جمعه ها ، حجاب اجباري ، تفكيك جنسيتي پرداخته و حال به گونه اي ديگر تظاهر مي كند چيزي جز رياكاري معنا نمي شود.
➕متاسفانه اين گونه بي صداقتي ها فراوان است و اگر كسي قرار است متهم به رياكاري شود آقاي روحاني است نه رقيب او.
➕در پايان لازم است از باب نصيحت للائمة المؤمنين و امر به معروف و نهي از منكر خيرخواهانه از رييس جمهور خود بخواهيم كه مسير حق و عدالت را طي كند و خود را رييس جمهور همه مردم بداند و سخن از اقليت و اكثريت نگويد و براي برادر عزيزم جناب آقاي دكتر دهقان ارزوي توفيق و حركت در مسير منش اخلاقي گذشته خود دارم

➕جواد لطفي مدير حوزه علوم اسلامي دانشگاهيان مركز رفسنجان
١٣٩٦/٣/٦

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY