مصاحبه با رتبه های برتر(۲۷۴ ارشد عمران)

سید فرهاد چاوشیان رتبه ی ۲۷۴ کنکور ارشد عمران

  • باسلام.قبل از ورود به دانشگاه هدف از بسیجی بودنم صرفا برای کسر خدمت سربازی بود. از وقتی وارد دانشگاه شدم و فهمیدم که با ید روی پای خودم بایستم هدف دیگری به نام خودسازی را لازمه پیشرف خود دیدم. بهترین شیوه خودسازی که با روحیه من سازگار بود ، شیوه ای بود که شهیدان در پیش گرفته بودند و مجموعه بسیج را سازگار و حمایت کننده در راه رسیدن به هدف خود می دیدم . اوایل که به انجام کارهای فرهنگی مشغول می شدم ، تصور این را می کردم که انجام این کارها باعث جلوگیری از پیشرفت تحصیلی من شود.اما با برنامه ریزی ، زمان انجام کارهای فرهنگی را به اوقات فراغتم اختصاص دادم.
  • از ترم سوم به مدت دو سال علاوه بر انجام کارهای جزئی در زمینه فرهنگی ، مسولیت فرهنگی اردوهای برگزار شده توسط بسیج را بر عهده داشتم.
  • برنامه مطالعاتی من در طول ایام هفته و به صورت مداوم بود و سعی می کردم شب امتحانی نباشم.فعالیت های فرهنگی نیز که در زمان اوقات فراغت انجام می شد به من شور و نشاطی می داد که تا به حال نظیر آن را خیلی کم تجربه کرده بودم.این در حالی بود که به طور متوسط روزانه ۱۵ دقیقه از وقت من را میگرفت و در هفته یک ساعت و نیم هم نمی شد واین در مقابل وقتی که ما به بطالت می گذرانیم هیچ است.
  • رتبه ۲۷۶ کنکور کارشناسی ارشد ۹۴
  • در وهله اول هدف خود را تعیین کنند و برنامه ریزی برای آن را در وهله دوم قرار دهند.تا ثیر دوست خوب خصوصا برای جدید الورودها ، در دانشگاهی که اکثر جو داخلی اش را تفکرات دانشجویان جوان ، رقم می زنند بی نتیجه نیست. لذا در انتخاب دوست دقت کافی را به عمل آورند. وقتی از کنار افرادی می گذرم که اکثر وقت خو را دور هم نشسته اند و به سخنانی بیهوده که بعضا به غیبت هم منتهی می شود ، میگذرانند، به وقتی که آنها بیهوده تلف می کنند، حصرت می خورم. من که خود ترم هشتم را در حالی می گذرانم که پس از آن به امید خدا فارغ التحصیل خواهم شد ، وقتی دوستان هم ورودیم را می بینم که در حال پاس کردن واحدهای درسی باقی مانده از ترم های گذشته اند و بعضا حتی ده ترمه و بیشتر می شوند ، می فهمم که این تفکر بسیجی که رهبر انقلاب ما از آن سخن گفته که ” در تصمیم گیری ها تفکر عاقلانه داشته باشید” مسیر زندگی ام را از آن ترم دومی که با معدلی نزدیک به مشروطی گذراندم ، به جایی رساند که می توانستم حتی با چند واحد خودخوان هفت ترمه لیسانسم را بگیرم و به امید خدا در دانشگاهی مطرح در سطح کشور دوران کارشناسی ارشد را بگذرانم، چقدر مرا در رسیدن به هدفم یاری کرده است.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY